Przegląd

Nagroda za Innowacyjność

28/11/2013

27 listopada Izba Przemysłowo-Handlowa Voka z Limurgii (BE) zorganizowała Dzień Rozwoju Przedsiębiorstw, podczas którego po raz szósty wręczono Nagrodę za Innowacyjność dla najbardziej innowacyjnej firmy z prowincji Limburgii. Tym razem wyróżniono nią Vandersanden Group.

Celem dorocznego konkursu na najlepszą innowacyjność jest inspirowanie i stymulowanie firm do tworzenia nowatorskich rozwiązań, a także zachęcenie do kreatywnego podejścia i spojrzenia na własne produkty czy usługi. W tym roku Vandersanden Group dołączył do zaszczytnego grona laureatów, w którym znalazły się takie firmy, jak: Visys, Melotte, Z-Group i Bio-racer.

Nowoczesne podejście do cegieł

Ostatnie lata w Grupie Vandersanden upłynęły pod hasłem innowacyjności i niekonwencjonalnego podejścia do produkcji cegieł. W tym celu powstał nawet osobny dział (Brick Solutions) skupiony na tworzeniu nowych możliwości i rozwiązań. Jego dziełem jest już cegła Zero do murowania bezfugowego oraz izolacja elewacji zewnętrznych przy pomocy systemów E-Brick lub E-Board. Jednakże tegoroczna Nagroda za Innowacyjność została przyznana za ostatni z projektów – system Signa. Składa się on z odpornych na warunki atmosferyczne płyt, które pokrywa kompozycja dowolnie zestawionych i przyciętych cegieł. Dla architektów oznacza to niespotykaną dotąd swobodę w projektowaniu, skupiającą się nie tylko na możliwości wyboru z szerokiej oferty kolorystycznej, lecz także na „zabawie” kształtami i przesunięciami, pozwalającej na stworzenie niepowtarzalnych i unikatowych projektów.

Nagrodę z dumą przyjął Maarten Leën, dyrektor ds. rozwoju działalności: „Bardzo cieszymy się z otrzymania Nagrody za Innowacyjność. To wspaniały dowód uznania dla Vandersanden Group, zwłaszcza że działamy w branży dość tradycyjnych produktów. To niezwykle ważne, aby wychodzić z innowacyjnymi pomysłami i mieć odwagę w nie inwestować. Ta nagroda jeszcze bardziej mobilizuje nas do podejmowania kolejnych niekonwencjonalnych działań.”

To już druga z kolei nagroda, jaką Vandersanden Group otrzymał za system Signa. Wcześniej odznaczony został on Golden A’ Design Award w Como (we Włoszech).