Przegląd

Vandersanden Group zwycięzcą w prestiżowym konkursie ITS Architizer A + Awards 2016!

21/04/2016
Teatr Szekspirowski w Gdańsku znalazł się wśród zwycięzców konkursu organizowanego przez międzynarodowy portal o tematyce architektonicznej Architizer A+ Awards. Vandersanden Group zwyciężył w kategorii, która tematycznie obejmowała budynki kulturalne – hall/theatre.
 
Teatr Szekspirowski, zaprojektowany przez włoskiego architekta Renato Rizzi, powstał na miejscu XVII-wiecznego teatru w Gdańsku. Projekt został oparty na starych budynkach teatralnych i uzupełniony o nowoczesne technologie, czego doskonałym przykładem jest choćby konstrukcja dachu, która umożliwia jego otwieranie i zamykanie podczas spektaklów. Ściany zostały zbudowane z ciemnej antracytowej cegły, zaś teren wokół pokrył bruk w tym samym kolorze. Kompleks posiada kilka wewnętrznych dziedzińców, szatnie, biura, okazałą scenę wraz z widownią dla 600 osób. Jest przykładem nowoczesnej architektury, która bardzo silnie splata się z tradycją.
 
Informacje o projekcie:
Architekt: Renato Rizzi
Lokalne biuro projektowe: Q-Arch
Lokalizacja: Gdańsk, Polska
Powierzchnia: 4000 m²
Cegła Vandersanden: 533 Morvan
Bruk Vandersanden: 710 Morvan
Rok: 2014
Zdjęcia: Rafał Malko
 
Architizer A+ Awards
Organizowany już po raz czwarty, konkurs Architizer A+ Awards jest jednym z najciekawszych wydarzeń, podsumowującym i wyróżniającym najciekawsze obiekty i wyroby ostatniego roku. Jego jury składa się z ponad 300 specjalistów z różnych dziedzin, m.in. architektów, wydawców, projektantów, agentów nieruchomości i wielu innych.