Przegląd

Zrównoważona produkcja

24/04/2017

Dla Vandersanden Group, zrównoważona produkcja jest powodem do inwestowania w czystą energię. Instalacja 15.000 paneli słonecznych na dachach fabryk w Hedikhuzen i Spijk zacznie się już w tym roku.

15.000 paneli słonecznych

Belgijskie fabryki w Spouwen i Lanklaar zostały już wyposażone w panele słoneczne w 2011 roku. Teraz, w 2017 roku, zaczynamy pracę na części naszych fabryk w Holandii. Firma Noun dostarczy 15.000 paneli słonecznych do naszych zakładów w Hedikhuizen i Spijk.

Zostaną zamontowane przez Feenstar, specjalistyczną spółkę zależną od Noun. Prace zaczną się już z końcem lata i potrwają do początku następnego roku.

Zrównoważona strategia

Zakład w Hedikhuizen już w tej chwili wykorzystuje do produkcji cegieł 100% zielonej energii, a dodatkowe panele pozwolą nam zwiększyć jej wytwarzanie we własnym zakresie. Panele słoneczne na tych dwóch fabrykach będą miały łączną zdolność produkcji powyżej 4 MWp, co odpowiada około 1.000 gospodarstw domowych. Oznacza to, że nasze cegły będę jeszcze bardziej ekologiczne.

Jean-Pierre Wuytack, prezes Grupy Vandersanden powiedział: „Przez zainstalowanie paneli słonecznych jedna czwarta zużywanej energii będzie wytwarzana z odnawialnych źródeł energii. Wpisuje się to doskonale w naszą strategię stania się najbardziej niezależną energetycznie i przyjazną środowisku naturalnemu firmą w przemyśle ceglanym.”