1925 – 1953: Mała cegielnia w Spouwen

1925 – 1953: Mała cegielnia w Spouwen

Jaak Vandersanden zakłada w roku 1925 małą cegielnię w Spouwen z jednym piecem polowym i prasą polową. Suszenie cegieł odbywa się w tym czasie pod wiatami. Syn Jaaka, Constant, wymienia w roku 1953 stary, okrągły piec na piec komorowy Hoffmana.

Go to top

1962 – 1994: Rozwój działalności i modernizacja

1962 – 1994: Rozwój działalności i modernizacja

Otwarta zostaje druga fabryka w Spouwen, z pierwszym piecem tunelowym. Następnie powstaje fabryka w Veldwezelt. W roku 1987 zostaje zamknięta i zastąpiona przez trzecią, supernowoczesną fabrykę w Spouwen.

Przejęcie cegielni Euceram w Hekelgem oraz Mosabrik w Lanklaar. Produkcja w Spouwen i Hekelgem zostaje w pełni zmechanizowana. W roku 1994 zmodernizowana zostaje także fabryka w Lanklaar, której zdolność produkcyjna zostaje zwiększona dwukrotnie dzięki 2 dodatkowym piecom.

Go to top

1995 – 2001: Wdrożenie technologii przyjaznych dla środowiska

1995 – 2001: Wdrożenie technologii przyjaznych dla środowiska

Zastąpienie 2 pierwszych fabryk w Spouwen przez nową, dużą i supernowoczesną fabrykę. Nowa fabryka zwiększa zdolność produkcyjną do 100 milionów cegieł rocznie.

W Spouwen wdrożone zostają technologie przyjazne dla środowiska, centrala kogeneracyjna dostarcza własnej energii elektrycznej. Kominy we wszystkich fabrykach zostają wyposażone w filtry gazów spalinowych, w celu oczyszczania gazów powstających podczas spalania.

Na początku nowego tysiąclecia w Spouwen i Lanklaar powstają nowe budynki biurowe wraz z salonami wystawowymi.

Go to top

2001 - 2007: Ekspansja w Holandii

2001 - 2007: Ekspansja w Holandii

Przejęcie holenderskiej cegielni Duijs w Hedikhuizen blisko Den Bosch. Założenie w Holandii spółki Joint Venture z Baksteen Huwa. Huwa – Vandersanden zarządza 3 fabrykami: Hedikhuizen, Spijk i Angeren.

2006 r. - budowa nowej, ultra-nowoczesnej jednostki produkcyjnej w Hedikhuizen zwiększa możliwości produkcyjne do 75 mln cegieł rocznie. Budynki i urządzenia zaprojektowane i skonstruowane są z myślą o wysokim poziomie efektywności energetycznej.

W 2007 roku Vandersanden Belgia i Huwa-Vandersanden Holandia produkuje ponad 500 mln cegieł.
 

Go to top

2007 – 2016: Największa rodzinna fabryka cegieł w Europie

2007 – 2016: Największa rodzinna fabryka cegieł w Europie

Otwarcie nowego biura sprzedaży z salonem wystawowym w Halluin, w pobliżu Menen w północnej Francji.

Zakończenie współpracy z firmą Huwa i przejęcie przez firmę Vandersanden 2 z 3 fabryk w Holandii. Cegły elewacyjne produkowane są odtąd pod nazwą Vandersanden. Kostka brukowa powstaje pod marką Huwa.

Pod koniec roku 2011 zamknięty został zakład w Hekelgem.

Z 2 zakładami produkcyjnymi w Belgii i 2 w Holandii firma Vandersanden jest największym rodzinnym producentem cegieł w Europie. 

 

Go to top

2017 Akwizycja zakładów CRH w Niemczech i Holandii

Na początku roku nasza rodzinna firma Vandersanden Group sfinalizowała zakup od koncernu CRH jej 3 zakładów w Holandii, 1 w Niemczech oraz 2 salonów sprzedaży w Niemczech i Belgii.
 
Koncern CRH jako jeden z czołowych na świecie producentów cementu, kruszyw, mieszanek bitumicznych i betonu podjął decyzję o skupieniu się na swojej podstawowej działalności i wycofaniu się z branży ceramicznej.
 
zięki przejęciu powyższych zakładów nasza rodzina Vandersanden Group powiększyła się do 600 pracowników stając się jednocześnie liderem w produkcji bruków klinkierowych oraz czołowym producentem cegieł elewacyjnych w Europie.

 

Go to top