VANDERSANDEN PODSTAWA TRWAŁOŚCI
125 LAT - ŚREDNIA ŻYWOTNOŚĆ BRUKU HUWA
Bruki Vandersanden ze względu na swoją wysoką trwałość stanowią doskonałą inwestycję na wiele lat. Także poprzez wzgląd na takie aspekty, jak: zużycie surowców, normy środowiskowe czy możliwość ponownego wykorzystania, są elementem niezastąpionym w długoterminowych projektach.
CZYSTY I NATURALNY
Bruki Vandersanden są produktem naturalnym, wytwarzanym z gliny, w procesie, w którym nie stosuje się żadnej chemicznej obróbki czy sztucznych dodatków. Dzięki temu do gleby nie przedostają się żadne szkodliwe substancje, które moglyby skutkować jej skażeniem.
ZRÓWNOWAŻONE WYKORZYSTYWANIE SUROWCÓW
Ił to surowiec naturalny, o niemalże niewyczerpalnych zasobach. Jednakże, aby jak najbardziej złagodzić efekty ingerencji w środowisko, zmniejszyć tempo eksploatacji jego złóż oraz ograniczyć obszary wydobycia, w produkcji bruków wykorzystujemy dodatkowo surowce, będące produktem ubocznym w trakcie realizacji projektów budowlanych i infrastrukturalnych. Tereny wydobycia, po zakończeniu ich eksploatacji, zwracane są rolnikom w stanie, który zapewnia możliwość ich ponownego wykorzystania pod uprawy.
EKOLOGICZNA I ENERGOOSZCZĘDNA PRODUKCJA
Trwałość i najwyższa jakość produktów są dla nas sprawą kluczową. Jednakże wszystkie działania, które podejmujemy, staramy się realizować z poszanowaniem otaczającego środowiska. Wypalanie cegieł odbywa się w energooszczędnych piecach tunelowych, a odzyskane z nich ciepło wykorzystywane jest przy pomocy najnowszych technik, w procesie suszenia cegieł. Dodatkowo także, sami produkujemy energię dzięki centrali kogeneracyjnej. W trakcie produkcji ograniczamy także zużycie wody pochodzącej z gruntów, dzięki gromadzeniu zapasów wody deszczowej, która później zostaje wykorzystana jako woda procesowa. Wykorzystywana woda krąży w obiegu zamkniętym, dzięki czemu nie wytwarzamy ścieków. Piece zasilane są gazem ziemnym, który jest obecnie uznany za najczystsze i najbardziej przyjazne środowisku paliwo. Gazy spalinowe oczyszczane są za pomocą filtrów gazów spalinowych, dzięki czemu nasza emisja utrzymuje się znacznie poniżej standardowych norm.
ZREDUKOWANE DO MINIMUM WYKORZYSTANIE OPAKOWAŃ
Bruki pakowane są w bardzo cienką folię plastikową (polietylen), aby przylegały do siebie i aby uniknąć wypadków podczas transportu oraz na placu budowy. Całkowity materiał opakowaniowy dla bruków, stanowi mniej niż 1% łącznej wagi pełnej palety. Palety, wykorzystywane do transportowania i składowania bruków, wykonane są tylko z surowego drewna, poddającego się recyklingowi.
WSPÓŁPRACA NA WSZYSTKICH POZIOMACH
Nasze zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju obejmuje także tworzenie trwałych relacji we wszystkich aspektach działalności, ze wszystkimi grupami interesariuszy: pracownikami, klientami oraz partnerami. Budowanie stosunków wzajemnego zaufania, poszanowania i współpracy jest dla nas sprawą niezwykle istotną i wynikającą z głębokiej tradycji i historii firmy.